עלות גיוס עובדים לשנת 2022- כמה זה באמת עלה?

כשהשנה החדשה מתקרבת במהירות, עסקים רבים מתחילים להסתכל קדימה ולתכנן את התקציבים שלהם לשנה הקרובה. הוצאה מרכזית אחת שיש לכל עסק היא עלות גיוס עובדים חדשים. אז מה אנחנו יכולים לצפות שהעלות של גיוס עובדים תהיה ב-2023? בואו נסתכל כיצד עלות זו השתנתה לאורך זמן ואילו מגמות אנו יכולים לצפות לראות בעתיד.

 

עלות של גיוס עובדים והעסקת עובדים לאורך זמן

עלות העסקת עובד גדלה בהתמדה לאורך השנים, בין היתר עקב עליית שכר, עליית שיעור המס והמע"מ והגדלת הטבות והוצאות נוספות כגון דמי גיוס. בנוסף, מהפכת הטכנולוגיה שהביאה עימה תוכנה מבוססת ענן ואוטומציה שינתה את האופן שבו עסקים מגייסים עובדים, וגרמה למעסיקים להוציא יותר כסף בהכשרת צוות מבעבר. כתוצאה מכך, עסקים נאלצים להוסיף את העלויות הללו לתקציביהם כאשר הם מתכננים את עלויות העובדים לשנת 2023.

 

גיוס עובדים בשנת 2023 יהיה שונה באופן ניכר ממה שהוא היום. עם התקדמות הטכנולוגיה, מעסיקים יכולים כעת להשתמש בשירותים מקוונים כדי למצוא אנשים מוכשרים במדינות אחרות או במיקומים מרוחקים בעלויות שונות וזולות, מה שמפחית את הצורך בחברות מיקור חוץ והשמה. גם הזמנת שירותים מאנשים שעובדים כפרילנסרים וקבלני חוץ זנקה בביקוש במהלך השנים האחרונות; מה שמאפשר לחברות לגשת לכישרונות מיוחדים במהירות וחסכוניות תוך מזעור עלויות מעסיק, מיסים והטבות לעובדים. כאשר אנו מסתכלים קדימה לשנת 2023, אנו רואים שקיים שינוי בדרך שבה עסקים מגייסים עובדים.
ישנם כאלו שעדיין חשוב להם ללכת לפי הדרך המסורתית שהיא גיוס עובדים באמצעות פלטפורמות שאנו מכירים כמו לוח דרושיםאתרי דרושים, חברות השמה, מיקור חוץ ועוד ואילו יש כאלו שכבר החלו לפנות לעובדים חיצוניים בחו"ל, אך ללא ספק השפעת המשבר הכלכלי מפרוץ הקורונה עודנו כאן ושולח את איתותיו ללא הפסקה.
באופן כללי, כתוצאה ממשבר הכלכלי ועליית המחירים במשק אנו יכולים לצפות שהשכר ימשיך לעלות, ואילו חברות מסויימות ימשיכו בגל פיטורים נרחב כפי שאנחנו רואים וצופים, ככל שתגבר התחרות על כישרונות וחברות שואפות לשמר אנשי צוות מנוסים. אנו יכולים גם לצפות שחברות נוספות יפנו לתוכנת גיוס מונעת בינה מלאכותית אשר מפחיתה את הזמן המושקע במשימות גיוס, תוך הבטחה שלמועמדים לעבודה יש ​​את כל הכישורים והניסיון הנדרשים. לבסוף, סביר להניח שמעסיקים ימשיכו להתמקד במתן חבילות הטבות תחרותיות – כגון ביטוח בריאות – נסיעות לחו"ל וחופשות – משרדי עבודה ותנאים נוחים כדי למשוך כישרונות מובילים.

החלק החסר - ג'וב פרנדלי

 

השפעת הקורונה (Covid-19) על גיוס עובדים

להתפשטות COVID-19 הייתה השפעה דרמטית על גיוס עובדים ברחבי העולם. חברות נאלצו להתאים את נוהלי הגיוס שלהן כדי להתאים לפרוטוקולי בריאות ובטיחות חדשים, מה שהקשה ועדיין מקשה על מעסיקים למצוא מועמדים מתאימים.
ההשפעה העיקרית הראשונה של COVID-19 על גיוס עובדים הייתה ריחוק חברתי. כאשר רוב האנשים עובדים מהבית , חברות נאלצו להסתמך יותר על ראיונות וידאו ושיטות תקשורת דיגיטליות אחרות בעת הערכת מועמדים פוטנציאליים.
השפעת המגפה ממשיכה איתנו עד היום ואילו  גוף המחקר LADDERS צופה כי ב-2023, 25% מהמשרות בצפון אמריקה יהיו מרוחקות . אנו צופים בעלייה מתמשכת של כישרונות מוצלחים שמבקשים להמשיך את עבודתם מרחוק, ואילו עידן המשרדים הולך ונכחד. מיקרוסופט ערכו סקר בשנת 2022 וחקרו יותר מ-20,000 עובדים במדינות שונות, הסקר מצביע על כך ש-87% מהעובדים מרגישים שהם עובדים מהבית באותה יעילות או ביעילות גבוהה יותר מאשר במשרד.
יתכן שלעסקים רבים אין את המשאבים הדרושים כדי להעסיק את כל המועמדים המוסמכים בשל מגבלות תקציב שנגרמו כתוצאה מהמיתון הכלכלי הקשור למגיפה. בימים אלו אנו צופים במהפכה חברתית-כלכלית-תעסוקתית שבהן חברות חייבות ללמוד כיצד להתאים את שיטות הגיוס שלהן בהתאם כדי להישאר תחרותיות ולמשוך כישרונות באיכות גבוהה גם בנסיבות חסרות תקדים אלו. על ידי הטמעת אסטרטגיות חדשות יצירתיות כגון הערכות מקוונות או מתן אפשרויות עבודה מרחוק במידת האפשר, עסקים עדיין יכולים למצוא עובדים מעולים למרות האתגרים שהציבה המגפה שעודנה כאן.

גיוס עובדים מישראל- ג'וב פרנדלי

 

מס עובדים וחוקתיות

למרות שהשינויים וגיוס כישרונות בינלאומיים, חשוב לזכור את הבנת סמכות השיפוט המקומית וכן כדאי להישאר מעודכנים בכל הנוגע אליה, במיוחד כאשר מגייסים עובדים ממדינות שכנות ואחרות, בעוד שגיוס שכזה נשמע חלום והזדמנות רחבה לחסוך כסף בזמן המשבר הכלכלי, תאגידים וחברות גדולות גילו שזה יכול להיות מורכב אפילו עוד הרבה יותר בכל מה שקשור במיסוי וחקיקה. כך שלמרות הגיוסים הנרחבים שיש בארץ ובחו"ל לעובדים בינלאומיים, כרגע אין תחליף ראוי לעובדים מקומיים, שמחזיקים ביתרון של הכרת השטח טוב יותר, כך שבבזמן שאתם מתכננים את התקציב שלכם לשנת 2023, חשוב לזכור שעלויות העסקת עובדים רק הולכות וגדלות – לכן חיוני שתכניסו את העלויות הללו לתקציב שלכם בהתאם.

ואם כבר בחרתם להמשיך לגייס עובדים מהארץ, גיוס עובדים דרך אתר דרושים  Job Friendly יכול לחסוך לך עלויות בטווח הארוך, כפי שציינו במאמר, עלויות עובדים בחודשים הראשונים, ובעיקר בזמן גיוסם, עלולות להיות גבוהות מכפי שאתם צופים שיהיו, ולכן חשוב לשמר את העובדים בחברה. המועמדים המוכשרים ב-Job Friendly , הם עובדים בעלי ניסיון, וותק ובעיקר עם רצון להישאר בחברה יציבה, עובד אשר מרגיש בנוח עם סביבת העבודה שלו ולא לחוץ מהסתרת זהותו, מביא פחות תחלופה וגם פחות עלויות הכשרה יקרות לעובדים חדשים. בנוסף, החברה שלך תוכל לפנות למגוון רחב יותר של כישרונות מובילים אם היא תיראה כמקום עבודה מכיל ותומך. האם אתה מעוניין להתחיל את גיוס עובדים מובילים עבור הארגון שלך? פרסם את המשרות שלך באתר האינטרנט שלנו עוד היום כדי להתחיל!

  • שתף את הפוסט