כיצד לענות על השאלה: "מהן התכונות השליליות שלך?" בראיון עבודה

אם הייתם בראיון עבודה או שניים וודאי נתקלתם בשאלה המאתגרת הזו:  "מהן התכונות השליליות שלך?" זו יכולה להיות אחת השאלות המפחידות ביותר שהמראיין יכול לשאול אותך, אחרי הכל אתם בטח חושבים למה לציין בפני המראיין את החולשות והתכונות השליליות שלי? ולמה שאעיד על עצמי דבר שלילי שכזה בזמן שאני אמור להרשים?
חשוב לזכור שהשאלה הזו לא נועדה להכשיל אותך או לגרום לך להרגיש לא בנוח. במקום זאת, זו הזדמנות מצויינת עבורך להראות למראיין עד כמה אתה מודע לעצמך ומהי מידת הכנות שלך בנוגע לחולשות שלך, ויותר מזה כיצד תוכל לקחת את החולשות והתכונות האלו ולשפר אותם במקום העבודה החדש.
הכנו לכם כמה טיפים כיצד לענות על שאלה זו בצורה יעילה בראיון עבודה.

 

היו כנים לגבי חולשות ותכונות פחות טובות שלכם

כאשר עונים על שאלה זו, חשוב להיות כנים ופתוחים לגבי החולשות שלך. כדאי להימנע מלפרט תכונות כלליות כמו "אני מכור לעבודה" או "אני פרפקציוניסט" שמיד מסמנות אור אדום למראיין שמולך, מה גם שאלו וודאי תשובות שהמראיינים שלכם שמעו מספר פעמים מכמה מועמדים שהיו לפניכם, הקפידו לבחור דוגמאות לחולשות הרלוונטיות לתפקיד אליו אתם פונים. לדוגמה, אם התפקיד דורש מישהו מאורגן ומסודר, אך ארגון אינו אחד מהחוזקות שלך, הקפד לציין זאת ולהסביר אילו צעדים תוכלו לנקוט על מנת לשפר את כישורי הארגון שלך, שימו לב שזה יכול להוליד יחד עם זאת שאלות נוספות כמו "מה יותר חשוב לך סידור וארגון או עמידה בזמנים?" הקפידו לחשוב על כל השאלות שיכולות להגיע כאשר תענו את התשובות האלו.

 

התמקדו גם בחוזקות שלכם

למרות שחשוב להיות כנה לגבי החולשות שלך, זה גם חשוב מאוד שתדגיש גם את החוזקות שלך! לאחר שתציין חולשה בפני המראיין, ודא שאתה גם מסביר אילו צעדים נקטת כדי לטפל בבעיה זו. זה ידגיש גם מודעות עצמית וגם חוסן – שתי תכונות חשובות שכל המעסיקים מחפשים אצל מועמדים פוטנציאליים.
בנוסף, זה יראה להם שאולי יש תחומים מסוימים שבהם אתה צריך שיפור, אך בסך הכל, הם יכולים לסמוך עליך שתדע כיצד להתגבר על החולשה וזה לחלוטין יחזק את תחושת הביטחון של המראיין בכדי להעסיק אותך.

איך לענות על השאלה מהן התכונות השליליות שלך בראיון עבודה- JOB-FRIEDNLY

 

דוגמאות מתפקידם קודמים

אחת הדרכים הטובות ביותר להמחיש את החולשות והחוזקות שלך בצורה ברורה היא על ידי מתן דוגמאות מניסיון העבר או מתפקידים נוכחיים בחברה או בארגון שלך. זה ייתן למראיין תחושה טובה יותר של מי אתה כאדם ומקצועי ויאפשר לו לקבוע אם הם מאמינים שתכונות אלו יתאימו בתוך הדינמיקה הצוותית שלהם. ודא שכל דוגמה מדגישה כיצד התגברת על אתגר בצורה המיטבית ביותר.

לסיכום, השאלה "מהן התכונות השליליות שלך?" במהלך ראיון עבודה יכול להיות מאיים אבל זה לא חייב להיות מרתיע אם ניגשים לשאלה עם הכנה מראש, אל תתנו לשאלה להפתיע אתכם. הקפידו להתמקד הן בחוזקות והן בחולשות שלכם – זה יפגין מודעות עצמית גבוהה וביטחון עצמי בתגובה שלכם, מה שמעסיקים מעריכים מאוד! בנוסף, מתן דוגמאות ספציפיות מסיטואציות אוקדמות או מתפקידים בעבר יכולים לעזור לצייר תמונה ברורה יותר של מי אתה מבחינה מקצועית, מה שעשוי להביא לך את משרת החלומות! בהצלחה!

  • שתף את הפוסט