החשיבות של העסקת עובדים טרנסג'נדרים

למה להעסיק עובדים מהקהילה הטרנסית?

חשיבות של העסקת עובדים טרנסג'נדרים היא גבוהה.
בשנים האחרונות קיימת עלייה בנראות של טרנס* בתקשורת ובחברה. לצד הנראות שהולכת וגדלה, הקהילה הטרנסג'נדרית עדיין מתמודדת עם אתגרים רבים, שאחד מהם הוא מציאת תעסוקה רווחית. מחקר משנת 2016 של המרכז הלאומי לשוויון טרנסג'נדרים מצא כי 30% מהמשיבים הטרנסג'נדרים דיווחו שאיבדו מקום עבודה עקב זהותם או הבעתם המגדרית, בעוד ש-50% הוטרדו בעבודה. פוסט זה בבלוג יציג את הקשיים עימם מתמודדים עובדים טרנסג'נדרים וכיצד מעסיקים יכולים ליצור מקום עבודה מכיל יותר.

הזדמנות שווה לכל העובדים היא לא רק שחשוב לספק, אלא גם יכולה להיות השפעה חיובית על הבטיחות במקום העבודה.
מחקר של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי מצא שאנשים טרנסג'נדרים נוטים פי שניים להיות קורבנות של אלימות בעבודה. אלימות זו מבוצעת לעתים קרובות על ידי עובדים סיסג'נדרים שאינם מבינים או מקבלים את עמיתיהם הטרנסג'נדרים.

אנחנו מבינים ששילוב עובדים מהקהילה יחד עם הכשרות לעובדים על הקהילה יכולה לספק את ההבנה והקבלה במקום העבודה,ויחד נוכל ליצור סביבה בטוחה יותר לכולם.
בפוסט זה במגזין, נדון בחשיבות של העסקת עובדים טרנסג'נדרים וכיצד זה יכול להציל חיים.

 

הקשיים במציאת עבודה כאדם טרנסג'נדר

ישנן סיבות רבות לכך שקשה לטרנסג'נדרים למצוא עבודה. אחת הסיבות היא שמעסיקים רבים אינם בקיאים בבעיות של אנשים טרנסג'נדרים או אינם מבינים אותן. חוסר הבנה זה עלול להוביל לאפליה הן בתהליך הגיוס והן במקום העבודה עצמו. בנוסף, טרנסג'נדרים מתמודדים לעתים קרובות עם רמות גבוהות יותר של עוני ואבטלה, מה שעלול להקשות על הרשות לעצמם דברים כמו הורמונים וניתוחים הדרושים לטרנזישן.
הקשיים האלו יכולים להוביל את הקהילה הטרנסג'נדרית להיות גם ללא בית או עורף ביתי, מה שמסבך עוד יותר את הנושא.

 

האתגרים העומדים בפני עובדים טרנסג'נדרים

למרות שהקהילה הטרנסג'נדרית צוברת יותר נראות בשנים האחרונות, היא עדיין מתמודדת עם אתגרים רבים בכל הנוגע למציאת ושימור מקום העבודה. למעשה, על פי מחקר משנת 2017 של המרכז הלאומי לשוויון טרנסג'נדרים, 30% מהעובדים הטרנסג'נדרים איבדו מקום עבודה בשל זהותם או ביטוים המגדריים, וכמעט אחד מכל חמישה סורב כאשר ביקש לקבל קידום במקום עבודתו.
ישנן סיבות רבות לכך שהעסקת עובדים ועובדות מקהילת הטרנסג'נדרים היא לא רק הדבר הנכון לעשות, אלא גם טוב לעסקים.
ראשית, עובדים טרנסג'נדרים לרוב מיומנים ומוכשרים לתפקידים שאליהם הם מגישים מועמדות, וכן בעלי ניסיון כמו כל אחד אחר שמגיש קורות חיים.
בנוסף, הם מביאים נקודת מבט ייחודית למקום העבודה שיכולה להוות נכס לכל חברה.
לבסוף, עקב האפלייה הרווחת, עובדים טרנסג'נדרים מחפשים מקום עבודה לטווח ארוך, כך שהעסקת עובדים טרנסג'נדרים יכולה לעזור להפחית את שיעורי התחלופה ובנוסף להציל חיים.

למה חשוב להעסיק עובדים מהקהילה הטרנסית?- ג'וב פרנדלי אתר דרושים לקהילה הגאה מציג מגזין קריירה לקהילה הגאה

 

החשיבות של מקומות עבודה מכילים

הקהילה הטרנסג'נדרית מתמודדת עם אתגרים רבים, ולכן יש יתרונות רבים למקומות עבודה שיכולים להכיל את הקהילה.
לדוגמה, מחקרים הראו שחברות בעלות שדוגלות בהעסקת מגוונת הן חדשניות ויצירתיות יותר ובעלי מסוגלות להבין טוב יותר ולשרת את הלקוחות שלהם, מכיוון שיש להם מגוון גדול יותר של נקודות מבט המיוצגות בתוך החברה.
הרי בסופו של דבר הלקוחות של החברה הם אנשים שונים ומגוונים, בעלי דעות שונות וכו.
לבסוף, חברות עם מקומות עבודה מגוונים פשוט יותר אתיות; אחרי הכל, חשוב להתייחס לכל העובדים בצורה הוגנת ושווה.

 

העסקת עובדים מגוונים היא תמיד טובה לעסקים

 על פי דו"ח משנת 2016 של McKinsey & Company, חברות שדוגלות בגיוון גזעי ואתני יש סיכוי גבוה יותר ב-35% לקבל תשואות פיננסיות בתעשייה הלאומית שלהן."
במילים אחרות, חברות המאמצות גיוון תעסוקתי נוטות להעלות ביצועים טובים יותר מאלה שלא. אז אם אתם מחפשים לתת לחברה שלכם יתרון תחרותי, העסקת עובדים טרנסג'נדרים היא מקום מצוין להתחיל בו.
אבל מעבר לכך שזה יתרום לעסק שלכם , העסקת עובדים טרנסג'נדרים היא גם הדבר הנכון לעשות. כחברים בקבוצת מיעוט, טרנסים מתמודדים עם אפליה בכל צעד – כולל הרגע שבו צריכים למצוא מקום עבודה..
יתרה מכך, ארבעה מתוך 10 טרנסים הוטרדו בעבודה בגלל הזהות המגדרית שלהם. על ידי הפיכת מקום העבודה שלך לפרנדלי לקהילה הטרנסית, אתה יכול לעזור ליצור שינוי נחוץ – גם בתוך החברה שלך וגם בחברה בכלל.

לסיכום, כמובן שיש הרבה סיבות טובות למעסיקים להעסיק עובדים טרנסג'נדרים. בזכות העסקת טרנסג'נדרים תוכלו להיות חלק ממהפכה שמובילה לירידה באלימות במקום העבודה, מקור פרנסה יציב וכמובן מקום מגורים הולם.
יחד נוכל ליצור סביבה בטוחה יותר לכולם.

  • שתף את הפוסט