למה חשוב שהעסק שלך יהיה ידידותי ללהט”ב?

למה חשוב שהעסק שלך יהיה ידידותי ללהט”ב?

תוכן עניינים

מה זה גיי פרנדלי או טרנס פרנדלי?

אם המושג קצת חדש לכם, אז חשוב שתדעו מה זה גיי פרנדלי – 
זהו מושג המתאר עסק, מוסד או ארגון, שמגלה פתיחות וסובלנות כלפי להט"ב מכל הסוגים. 
ואם אתם שואלים את עצמכם למה צריך "גיי פרנדלי" בעולם, אז לצערנו זה בגלל שלהיות גיי פרנדלי או טרנס פרנדלי זה ממש לא מובן מאליו.
אם העסק שלכם עדיין לא שם, תנו לנו לספר לכם למה זה כל כך משתלם להיות עסק גיי פרנדלי או טרנס פרנדלי – לכם ולכולם.

כוח כלכלי של הקהילה הגאה

קהילת הלהט"ב בארץ ובעולם היא קהילה חזקה, שיש בה הרבה מובילי דעה וכוח צרכני משמעותי.זו אחת הסיבות שעסקים רבים בעולם מצהירים על עצמם כעל גיי פרנדלי או טרנס פרנדלי – עסק גיי פרנדלי מקבל חשיפה לקהלי לקוחות גדולים יותר, חזקים, דומיננטיים ובולטים בשטח.
הקהילה החרדית בישראל יודעת היטב איך להפעיל את כוח הקהילה כדי ליצור שינוי בעולם העסקים והצריכה לטובתה, אבל אפשר גם לראות את ההשפעה ואת הכוח של מותגים גיי פרנדלי בארץ. לדוגמה, מוזיקאים גיי פרנדלי שמקפידים לשחרר שירים חדשים במיוחד לכבוד חודש הגאווה.
חוץ מזה, כל לקוח פוטנציאלי שהוא גיי פרנדלי בנשמתו, טרנס, או גיי בעצמו – מעדיף לקנות אצל עסקים שהם ידידותיים לקהילה, שמכבדים את הקהילה ומתייחסים אליה ללא שיפוטיות – אפילו אם זה קצת יותר יקר. אז לנו ברור באיזה צד עדיף להיות…

עובדים ששווה להשקיע בהם

קהילת הלהט"ב על כל גווניה מציעה כוח אדם עם פוטנציאל איכותי במיוחד.
חברות ענק ברחבי העולם כמו קוקה קולה, דל, מקדונלדס, וירג'ין, גוגל ועוד רבות אחרות וטובות, מצהירות בגאווה על היותן גיי פרנדלי, כדי להרוויח את קהל היעד האיכותי של הקהילה, אבל גם כדי לוודא שעובדים להט"בים מרגישים נוח לעבוד שם.
כי טרנסים, לסביות והומואים מעדיפים לעבוד במקום שבו הם מרגישים בנוח להיות מי שהם (כמו כל אחד אחר בעולם, כן?), אבל עבורם זה לא מובן מאליו.
מצד שני, אם אתם מקפידים לתת לעובדים שלכם להרגיש בנוח, להרגיש חופשיים וכנים לגמרי עם מי שהם באמת, אתם מרוויחים עובדים יותר לויאליים לארגון, יותר יצירתיים, יותר אקטיביים ויותר ראש גדול באופן כללי – בשביל העסק שלכם!

העסקת עובדים מהקהילה הגאה ולמה זה חשוב? ג'וב פרנדלי אתר דרושים לקהילה הגאה מציג מגזין קריירה עם כל מה שחשוב שתדעו

להיות עסק פרנדלי זה לעמוד בדרישות החוק ולתרום לגיוון תעסוקתי

אם לא ידעתם, אז החוק לשוויון הזדמנויות בעבודה קובע כי אסור להפלות עובדים או מועמדים לעבודה בגלל נטיה מינית, או מין (כמו גם בגלל הריון, מעמד אישי, דת, לאום מגדר או השקפת עולם).
בעיני המדינה, אפליה על בסיס מגדרי היא לא חוקית ולכן עסק גיי פרנדלי הוא גם עסק שעומד בצורה מוצהרת וגאה בדרישת החוק.

המטרה של גיוון תעסוקתי ושל החוק היא ליצור שינוי חברתי וכלכלי בעזרת שוויון הזדמנויות בעבודה. איך בדיוק?

מגזרים שונים מודרים באופן קבוע ממשרות שונות ולכן קשה להם יותר להתפרנס. כתוצאה, הם עצמם נמצאים במאבק הישרדות.
אבל גם החברה צריכה לשאת בנטל כי אנשים אלה הופכים להיות תלויים במערכת הרווחה של המדינה. הם עלולים למצוא את עצמם מתגוררים ברחובות או מתגלגלים לחיי פשע יותר בקלות ואת כל זה אפשר למנוע על ידי הקפדה על שוויון הזדמנויות תעסוקתי.
לסיכום, עסק גיי פרנדלי או טרנס פרנדלי הוא הרבה יותר מעסק שמעוניין בלקוחות מהקהילה. הוא עסק שתורם להתפתחות כלכלית וחברתית, הוא עסק שגורם לעובדים שלו להיות גאים במי שהם, הוא עסק שעוזר לעשות את העולם למקום טוב יותר והוא גם עסק שיכול להרוויח הרבה יותר.

רוצים לגלות איך הופכים לעסק גיי פרנדלי? תתחילו בלפרסם אצלנו מודעת דרושים 🙂

או תלחצו כאן למידע נוסף!

תוכן עניינים

יכול לעניין אותך גם...

חיפוש משרה
jobfeukk_admin

איך לעבור ראיון עבודה?

תוכן עניינים ראיון עבודה יכול להיות חוויה מורטת עצבים, אחת השאלות שבאמת שואלים אותנו ללא הפסקה היא איך לעבור ראיון עבודה? ואנחנו תמיד עונים שהכנה

קרא עוד »
זכויות עובדים
jobfeukk_admin

החשיבות של לוח דרושים לקהילה הגאה

תוכן עניינים החשיבות של לוח דרושים ייחודי לקהילת הלהט"ב בישראל במדינה שבה רק 11% מהאוכלוסייה מזדהים כחברים בקהילת הלהט"בק, לוח דרושים מותאם לקהילה הוא לא

קרא עוד »

מסלולי הרשמה

נרשמת כבר? לחץ כאן

כניסה למנויים

התחברות עם